Välikaardi puunikerdustega karkassi ja kaardil kujutatud turismiobjektide joonistuste autor on vanausuliste kunstnik Pavel Varunin ning kaardi konseptsiooni mõtles välja  Oliver Loode (Consumetric OÜ).

Pavel Varunini valmistatud kaardikarkass järgib oma vormilt traditsioonilist vene ehitusstiili kus tavaliselt kukk katusel, mis aga Peipsimaa kaardil on asendatud   puunikerdatud kala- rääbisega.

Kaardil on piltidena kujutatud oma viiskümmend turismiobjekti, mille Pavel Varunin on joonistanud samuti traditsioonilises rahvalikus ja lustakas lubokkide stiilis. Kaardi tekstid Kolkja aleviku ja Peipsimaa kohta toetavad lubokkide stiili, kus pilt ja humoorikas tekst käivad käsikäes. Tekstid on humoorikad, aga asised, mida on ühtlasi tore lugeda nii lastel kui täiskasvanutel. Tekstid kaardil on eesti, inglise ja kohalikus Eesti vene vanausuliste dialektis.

Kolkja aleviku ja Peipsimaa kaart on valminud projekti "Kolkja külakaardi tegemine ja i-punkti sisustamine" raames, mille eestvedajaks on MTÜ Piiri Peal. Projekti kogumaht on 14169 eurot.

 Projekti toetas Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfond (PRIA).