PEIPSIMAA PÄRIMUSKESKUS

Rääbu maailm

 Rääbu maailm Peipsimaa Pärimuskeskuse hoovis on sündinud tasapisi koos Pavel Varunini Rääbu raamatutega. P. Varunini sulest on 2021. aastaks ilmunud kolm raamatut vene- ja eesti keeles "Rääbu. Peipsiveere muinasjutuveeretus", "Rääbu ja Valge Peipsimaa", "Rääbu ja Malmpea. Eesti keelde on raamatud tõlkinud Peeter Volkonski.
  Rääbu raamatute sõbrad leiavad täna Peipsimaa Pärimuskeskuse hoovist Rääbu peenramaa hernehirmutis Kurjavaimu Nolgiga, Rääbu suvila ja lennumasina, väravas tervitab ja valvab Rääbu koer Kuri Malmpea.  Saunamajast on saanud Rääbu muuseum ja hoovis on mitmeid Rääbu ja Rääbu sõpradega tuulevurre.
Laste majapiletiga saab iga laps  endale Rääbu hoovi avastuskaardi, et mööda hoovi ringi seigelda ja uusi teadmisi koguda. Samuti saavad lapsed endale meisterdada hernehirmutise - Hernehelga (materjalid on piletihinna sees).
Rääbu aed on Peipsimaa Pärimuskeskuse muuseumiaed, kus saab jalutada sibula- ja siguripeenarde vahel ning tutvust teha erinevate taimedega, millega saab kangaid trükkida, millest kangakiudu, jne.

Rääbu päev 2024 toimub 20. juuli 2024 kell 13.00
Toimunud üritused:
Rääbu päev 2023

EST