Uue toote arendamine on aeganõudev ja kulukas protsess. Väikeettevõtte jaoks on äärmiselt keeruline selle jaoks aega ja ressursse leida.
2020. aasta Peipsiveere programmi voorust saime toetust projektile „Peipsimaa Külastuskeskuse käsitöökoja renoveerimine ning õpitubade läbiviimine“, mille raames tegelesime justnimelt ka tootearendusega. Meie meister- disainer Õnne Uus viis läbi tootearenduse koolitusi, aga lisaks töötas välja ka rahvakunstist inspireeritud tooteid. Valminud toodete prototüübid ja müügitest, annavad võimaluse uute toodete turule toomiseks.

Tagasi vaadates poleks ilma abita olnud võimalik sellist tootearendust teha. Iga uue tootega on võimalik edendada ettevõtte müügitegevust ja suurendada sissetulekuid ja kujundada mainet.

Tootearenduse koolituste ettevamistamine võimaldas koolitajal lahti mõtestada 15 aasta käsitöö tootearenduse kogemused ja vormistada need õppematerjalideks, viia läbi koolitused, kuspaljud käsitööhuvilised tasuta osaleda said.
Peipsimaa Külastuskeskuses saab alates oktoobrist 2021 kuni 2022. aasta hooaja lõpuni näha selle projekti raames valminud toodete prototüüpe mannekeenide seljas kui külastada fotonäitust!

Loodame, et nii mõnigi teist omale ka mõnd prototüüpidena valminud tuunikat, seelikut või särki ihaleb :)
Tulge meile Kolkjasse külla kogu seda ilu vaatama!

Aitäh toetuse eest Peipsiveere programm / Rahandusministeerium / Regionaalarengu toetuseks
Foto: Õnne Uus
Disain: Õnne Uus