Peipsimaa Külastuskeskus

2019. aasta hooaja üritused ja käsitööpäevad


KASTPISTETIKAND

Koolituspäev 12.04.2019, 27.10.2019

11.00-16.00        Registreerun

Vene vanausuliste pühaserättidel ja voodikaunistustel esinev kastpistetikand on põneva arhailise ornamentikaga. Kursuse käigus õpitakse selgeks selle tikandi algtõed ja kujundatakse pisiese (pross, kott vmt). Tikandit täiendatakse pärlitega.
Juhendaja: Õnne Uus.
Osalemistasu teepausi ja lõunasöögiga 10 eurot.                     LAHTTASKUTE ÕMBLEMINE

Koolituspäev  25.04.2019, 30.11.2019

11.00-16.00    Registreerun

Vööle kinnitatavad taskud on rahvariiete juurde kuuluvad praktilised esemed. Rahvarõivad olid sageli taskuteta ja nii olid lahttaskud vajalikud väikeste tarbeasjade ja raha kaasavõtmiseks. Kursusel tutvustatakse Eestis ja Venemaal kasutatud lahttaskute eripärasid ning kujundatakse oma tasku. Materjalid hinna sees, kuid värvivaliku mitmekesistmiseks võib kaasa võtta väiksemustrilise sitsikanga tükke.

Juhendaja: Õnne Uus
Osalemistasu teepausi ja lõunasöögiga 10 eurot.    


                 

KANGATRÜKK KÄSITÖÖNA

Koolituspäev 1.06. ja 18.07.2019

11.00-16.00

Erinevaid tehnikaid ja töövõtteid kombineerides pakub käsitsi trükkimine palju põnevaid võimalusi tekstiilide kujundamiseks või vanematele esemetele uue välimuse andmiseks. Kangatrüki kursusel katsetatakse erinevaid tehnikaid ja kasutatakse lisaks trükipakkudele käepäraseid töövahendeid (nt kamm, mullikile, mänguasjad jne). Tööproovide kangas hinna sees. Kaasa võib võtta mõne ümberkujundamist vajava naturaalsest materjalist (linase, puuvillase, viskoosist) eseme.

Juhendaja: Õnne Uus
Osalemistasu teepausi ja lõunasöögiga 10 eurot.


PAKUTRÜKK

Koolituspäev 28.06, 17.08.2019 GRUPP TÄIS

11.00-16.00  

Käsitsi trükkimine oli Peipsimaal levinud 19.sajandil. Kursusel tutvutakse Peipsimaa kangatrüki traditsiooni ning kohaliku sinilniku atejeega, omandatakse algteadmised otse-, reserv- ja söövitustrüki tehnikate kohta. Koolituse käigus kujundatakse ja trükitakse tekstiilese, mille trükkimiseks kasutatakse trükipakke ja akrüülvärve. Tööproovide kangas hinna sees. Soovi korral võib kaasa võtta mõne naturaalsest materjalist tekstiileseme või kanga.

Juhendaja: Õnne Uus
Osalemistasu teepausi ja lõunasöögiga 10 eurot.

Koolituspäevad toimuvad projekti "Peipsimaa käsitöö ja näituste aasta 2019" raames, mida toetab Peipsiveere pärimusprogramm:
Sepatöö õpitoad

 


Õpitoas tutvutakse sepistamise põhitöövõtetega (venitamine, painutamine, jämendamine, mulgustamine, raiumine, silumine), omandatakse teadmised ohutustehnikast ja töös olevast materjalist.

Sepistatakse lihtsamaid esemeid nagu näiteks naela, konksu või ahjuroopi.

Välisepikojas on töös kaks ääsi (üks lõõtsaga, teine jalaga käitatav) ja kaks alasit.
Koolitust viib läbi Kolkja küla sepp Heikki Põldma.


Õpituba on tasuta ja oodatud on nii lapsed kui ka täiskasvanud.
Õpitoa läbiviimist toetab Integratsiooni SA, Kultuuriministeerium