Kõik uued ja vanad käsitööhuvilised on lahkelt osalema oodatud tasuta käsitööpäevadele.
Kuupäev: 24. november
Teema: Talismannukud
Sihtrühm: lapsed ja täiskasvanud

Sisukirjeldus: Väikeste tekstiilisete talismannukkude valmistamine on jõukohane paljudele. Õpitoas saab teada milliseid nukke valmistati vanasti, miks ja kuidas neid kasutati. Kohapeal on võimalik valmistada 2 nukku. Töö käigus jagatakse näpunäiteid kangaste ja mustrite sobitamiseks nukkude kujundamisel.


Kuupäev: 26. november
Teema: Ridakülade kõlavöö
Sihtrühm: täiskasvanud

Sisukirjeldus: Kõlavöid valmistati juba iidsetel aegadel. Peipsiäärsetes külades kanti neid nii kitasnike, sarafanide kui meeste särkide peal ning kasutati ka säärepaeltena. Õpitoas õpitakse lugema skeemi, töötama kõladega ja valmistatakse kõlapael.


Teema: Pargitud peipsi koha nahast aksessuaarid
Kuupäev: 1. detsember
Sihtrühm: täiskasvanud
Sisukirjeldus: Peipsi koha nahk on põnev käsitöömaterjal. Õpitoa käigus tutvustatakse lihtsamaid nahatöötlemise võtteid ja tööriistu, kujundatakse ning valmistatakse pisiese.

Teema: Viltimimise ja mesilasvaha kasutamise õpituba
Kuupäev: 3. detsember
Sihtrühm: lapsed ja täiskasvanud

Sisukirjeldus: Vilt ja vaha on Pepisi ääres ikka au sees olnud. Tutvustatakse viltimistehnikaid. Õpitoas valmivad viltimistehnikas pallid ja/või jõuluehted, keerutatakse mesilasvahast küünlaid ja/või vormitakse jõuluehteid.

Õpitoad on heaks alguseks jõuluettevalmistustele.

Anna enda osalemissoovist teada info@peipsimaa.ee või +372 56 629 329

Käsitööpäevad toimuvad projekti "Peipsimaa käsitöö aastaring 2017" raames ja käsitööpäevade läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskuse Peipsiveere kultuuriprogam.