Käsitööpäevad 24.11- 03.12

Kõik uued ja vanad käsitööhuvilised on lahkelt osalema oodatud tasuta käsitööpäevadele.
Kuupäev: 24. november
Teema: Talismannukud
Sihtrühm: lapsed ja täiskasvanud

Sisukirjeldus: Väikeste tekstiilisete talismannukkude valmistamine on jõukohane paljudele. Õpitoas saab teada milliseid nukke valmistati vanasti, miks ja kuidas neid kasutati. Kohapeal on võimalik valmistada 2 nukku. Töö käigus jagatakse näpunäiteid kangaste ja mustrite sobitamiseks nukkude kujundamisel.


Kuupäev: 26. november
Teema: Ridakülade kõlavöö
Sihtrühm: täiskasvanud

Sisukirjeldus: Kõlavöid valmistati juba iidsetel aegadel. Peipsiäärsetes külades kanti neid nii kitasnike, sarafanide kui meeste särkide peal ning kasutati ka säärepaeltena. Õpitoas õpitakse lugema skeemi, töötama kõladega ja valmistatakse kõlapael.


Teema: Pargitud peipsi koha nahast aksessuaarid
Kuupäev: 1. detsember
Sihtrühm: täiskasvanud
Sisukirjeldus: Peipsi koha nahk on põnev käsitöömaterjal. Õpitoa käigus tutvustatakse lihtsamaid nahatöötlemise võtteid ja tööriistu, kujundatakse ning valmistatakse pisiese.

Teema: Viltimimise ja mesilasvaha kasutamise õpituba
Kuupäev: 3. detsember
Sihtrühm: lapsed ja täiskasvanud

Sisukirjeldus: Vilt ja vaha on Pepisi ääres ikka au sees olnud. Tutvustatakse viltimistehnikaid. Õpitoas valmivad viltimistehnikas pallid ja/või jõuluehted, keerutatakse mesilasvahast küünlaid ja/või vormitakse jõuluehteid.

Õpitoad on heaks alguseks jõuluettevalmistustele.

Anna enda osalemissoovist teada info@peipsimaa.ee või +372 56 629 329

Käsitööpäevad toimuvad projekti "Peipsimaa käsitöö aastaring 2017" raames ja käsitööpäevade läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskuse Peipsiveere kultuuriprogam.
Eelmine
16. september Tädi Šura puhvet Sibulatee puhvetite päeval
Järgmine
Käsitööpäev 01.02.2018

Vastused puuduvad

Email again: